További információ.

Közhasznúság

Közhasznúsági jelentés

ÉremesÅ‘ az egyméteres műugró bajnokságon

Április 28-29-én a margitszigeti Hajós Alfréd Nemzeti Sportuszodában került megrendezésre az idei év elsÅ‘ műugró felnÅ‘tt és korosztályos bajnoksága. Ezúttal az egy méterrÅ‘l mérték össze tudásukat a hazai legjobbak. Ebben a Szolnoki Honvéd Sportegyesület versenyzÅ‘i magasra tették a mércét és 3 bajnoki címmel, 3 ezüstéremmel és 2 bronzéremmel zárták a küzdelmeket. A legfiatalabb, serdülÅ‘ versenyszámban Ilyés Tímea nyert bajnoki címet klubtársa és barátnÅ‘je Rombolotto Marina elÅ‘tt. A fiúk versenyszáma a Rombolotto testvérek, Alfréd és Leonardo háziversenyét hozta. Ezúttal Alfréd vihette haza a bajnoki aranyat, míg öccse ezüstéremmel gyarapította a családi éremgyűjteményt.
      Rombolotto Alfréd kipróbálta magát az eggyel magasabb korcsoportban is, ahol egy bronzzal lett gazdagabb.
      Az ifjúsági lányok küzdelmében Ilyés Flóra nem tudta megvédeni tavalyi bajnoki címét és meg kellett hajolnia a budapesti Gondos Flóra elÅ‘tt, aki ezen a versenyen nagyon szép teljesítménnyel szinte fájó különbséggel utasította maga mögé a dobogó második fokára Flórát. Csak remélhetjük, hogy Flóra levonja a szükséges következtetéseket és felveszi a kesztyűt és a 3 méteres és toronyugró bajnokságon visszavág majd és igazolja klasszisát!       Hajnal András teljesítette a kötelezÅ‘ feladatot és magabiztos rajt-cél gyÅ‘zelmet aratott a felnÅ‘tt férfiak küzdelmében és szerezte 2007-ben elsÅ‘ bajnoki címét.
      A nÅ‘k felnÅ‘tt versenyszámában Gál Veronika a döntÅ‘ben az 5. helyen zárt nagyon szoros küzdelemben mindössze 4 ponttal lemaradva a bronzéremrÅ‘l.
      NÅ‘i szinkron párunk, Ilyés Flóra és Patkós Zsuzsa, szép versenyzéssel a dobogó 3. fokára állhatott fel egy újabb bronzérmet szerezve egyesületünknek.
      Összességében elmondható, hogy nem várt, magas színvonalú küzdelmet hozott az idei egyméteres műugró bajnokság. Örömteli, hogy ebben a küzdelemben a szolnoki versenyzÅ‘k meghatározó szerepet játszottak. Új versenyzÅ‘ink eredményesen tették le névjegyüket és igazolták azt a magas szintű szakmai munkát, amely Hajnal Attila vezetÅ‘edzÅ‘ irányításával zajlik a műugró szakosztályban. Reméljük, hogy ez a siker megfelelÅ‘ töltést ad az elkövetkezÅ‘ 3 méteres és toronyugró bajnokságra és ismét bizonyíthatjuk, a szolnoki versenyzÅ‘k, gyerekek tehetségét!