Közhasznúság

Közhasznúsági jelentés

Rövidtávú Országos Bajnokság – Szentendre, 2013.09.07.

Közzétéve: 2013. Szeptember 9.

Csodálatos napsütésben Szentendre nem első alkalommal volt a sprint bajnokság helyszíne szombaton, de ezúttal a skanzen helyett a versenyszámra igazán alkalmas belvárosi területen futhatott a mezőny. A versenyközpont a Bükkös-patak és a 11-es főút találkozásánál volt, így két különböző jellegű terep egyaránt elérhető volt.

N125-ben Tokaji Mónika, Dalmadi Andrea, Dr. Cserjés Andrea összeállítású csapatunk N125-ben Tokaji Mónika, Dalmadi Andrea, Dr. Cserjés Andrea összeállítású csapatunk bronz érmes!

A selejtező nagyon rövid, pörgős pályái a Püspökmajor lakótelep házai között kanyarogtak: lakótelepi környezet, sok ligettel, zöld területtel.

A döntő terepe aztán már a zegzugos utcáiról ismert belváros volt. Kisvárosi környezet, szűk utcákkal, kis terekkel, zöld parkokkal, ismeretlen udvarokkal. A várakozáshoz képest kevesebb útvonal választási lehetőséget kínáló pályákon inkább a futósebesség alapján alakult ki a sorrend.

___________________________________________________________________

Országos Pontbegyűjtő Csapatbajnokság – Szentendre 2013.09.08.

Másnap került megrendezésre, Szentendre, Dobos-hegyen a pontbegyűjtő csapatbajnokság, mely 3 fős, pontbegyűjtős rendszerű, tömegrajtos formátumú, bajnoki verseny. A terep részben nyílt, sűrű bozótosokkal, részben erdővel borított terület, meredek oldalakkal, szintekkel.

A verseny lényege: A csapat tagjai egyszerre rajtolnak el. A versenyidőt a csapat utolsó beérkező tagjának érkezési ideje határozza meg. A feladatot a csapat tagjai közösen oldják meg. A kategória függvényében minden csapattagnak 5-12 kötelező pontot kell érintenie a térképen megadott sorrendben. A további elosztandó pontokat az első pont megfogása után és a befutó pont érintése előtt kell megfogni. A csapatnak versenyidejükben kell eldönteni, hogyan érintsék az elosztott pontokat a legjobb módon, figyelembe véve a csapattagok képességeit.

N125-ben Tokaji Mónika, Dalmadi Andrea, Dr. Cserjés Andrea összeállítású csapatunk igen szoros eredménnyel bronz érmes lett, 3. helyen végeztünk, alig 3 perces hátránnyal. Nekünk 11 kötelező pont mellett, 20 elosztandó pontunk volt.

F125-ös, Veres Tamás, Szász Tibor és Fehér Mihály összeállítású csapatunk a 13. helyen végzett.