Közhasznúsági jelentés

Atlétikai szakosztály RSS

Tiszadada-Tiszadob Gátfutás

Közzétéve: 2014. Szeptember 19.

2014. szeptember 6-án rendezték meg a Gátfutást Tiszadada településen. Az 5, 10 és 15 kilométeres távok mellett 1500 méteren versenyezhettek a környék általános iskoláinak diákjai, valamint a félmaratoni távon a leginkább elszántak. Tiszadada és a szomszédos települések önkormányzatai mellett a rendezvény fő támogatója az MH 5. Bocskai István Lövészdandár volt.

Kővágó Zoltán Magyar bajnok

Közzétéve: 2014. Augusztus 5.

Kővágó Zoltán eredmény=3/3 2014-ben Kővágó Zoltán megnyerte magyar bajnokságot diszkoszvetésben.

Népes magyar csapat vesz részt a zürichi EB-n

Zürich 2014
A londoni olimpiai bajnok, EB címvédő Pars Krisztián; az athéni olimpia ezüstérmese, Kővágó Zoltán; a moszkvai világbajnokságon döntős Orbán Éva; a fedettpályás EB negyedik, Baji Balázs; az idei fedett VB-n hatodik Márton Anita; az Universiade bronzérmes Zsivoczky-Farkas Györgyi; a barcelonai Junior VB ezüstérmese, Krizsán Xénia; az idei Félmaratoni VB-n 11. helyezett Papp Krisztina; a VB középdöntős Kazi Tamás és a Junior Európa-bajnok Szikszai Róbert is tagja annak a 25 fős atléta csapatnak, amely Magyarországot képviseli Zürichben az augusztus 12 és 17. között megrendezésre kerülő Atlétikai Európa-bajnokságon.

Kővágó Zoltán eredmény=2/2

Közzétéve: 2014. Július 15.

Kővágó kettőből kettő versenyt nyert

Kővágó Zoltán - kettőből kettő versenyt nyert

Eredményes szereplés a Gyulai István Memorial atlétikai magyar nagydíjon

Közzétéve: 2014. Július 9.

Nagy visszatérő a 2011-es Gyulai István Memorial atlétikai magyar nagydíj diszkoszvetőszámának győztese, a 2004-es athéni ötkarikás játékok ezüstérmese, Kővágó Zoltán

Közzétéve: 2014. Június 9.

2011-es Gyulai István Memorial atlétikai magyar nagydíj diszkoszvetőszámának győztese

28.Nike Budapest Félmaraton

Közzétéve: 2013. Július 11.

Ezt a hírlevelet kaptam a BSI-től,azért osztom meg veletek - főleg az Atlétika szakosztálynak szól az általam való nevezés része - hogy tudjatok róla minél többen.
Arra szeretném kérni az  - AKTÍV - Atlétika szakosztály tagokat,hogy legkédőbb vasárnap 12:00-ig jelezzétek számomra valamilyen formában az indulási szándékotokat. Amennyiben később jelentkezel,úgy magadnak kell intézned a nevezésedet.

Köszönettel: Virág Zoltán
Atlétika szakosztály, szakosztályvezető

6. Balaton Szupermaraton katonai eredmények

Közzétéve: 2013. Március 26.

Farkas László HOSOSZ elnök által szerkesztett és a www.hososz.hu oldalon megjelent cikket közlöm.

Balaton Szupermaraton 4.(utolsó) nap befutó — Siófok Aranypart.
Gratulálok minden Szolnoki Honvéd Sportegyesület színeiben indult és célba érkezett versenyzőnek.
Köszönjük a támogatást a MH 86. Szolnok Helikopter Bázisnak és a Szolnoki Honvéd Sportegyesületnek.

Figyelemfelhívás

Közzétéve: 2012. Július 29.

Tisztelt Sportbarátok!

Felfoghatatlan az a rendkívül lesújtó következményekkel járó döntés, amely értelmében Kővágó Zoltánt, egyesületünk kiváló és tehetséges sportolóját 2 évig eltiltják a versenyezéstől. Különösen nehéz ezt tudomásul venni akkor, amikor Zoltán az olimpiai felkészülését fegyelmezetten és példás kitartással elvégezve, esélyesként nem képviselheti Magyarországot Londonban.

Kővágó Zoltán

Az esetnek a sportdiplomácia figyelmét rá kell irányítania arra a felelősségre, hogy a tisztességes munkát végző sportoló soha ne kerülhessen ilyen méltatlan helyzetbe.

Varga Csaba
SZHSE elnök

Kővágó Zoltán bronzérmet nyert az atlétikai Európa-bajnokságon

Közzétéve: 2012. Július 2.
Kővágó Zoltán bronzérmes diszkoszvetésben

A diszkoszvető Kővágó Zoltán bronzérmet nyert a helsinki atlétikai Európa-bajnokságon.

Az athéni olimpia ezüstérmese a fináléban hatodik, azaz utolsó kísérletére dobta a legjobbját, 66,42 métert, és ezzel a dobogó harmadik fokára állhatott fel. Győzött a német Robert Harting 68,30-cal, a második az észt Gerd Kanter lett 66,53-mal. Kővágó élete legjobb Eb-eredményét érte el, korábban ugyanis még soha nem állhatott dobogóra.