XXXVI. SPORTOLNA TRIATLON FESZTIVÁL FADD 2020.08.22.

Közzétéve: 2020. Augusztus 30.

E.ON UTÁNPÓTLÁS RANGLISTA SOROZAT- OB, SPRINT AMATŐR
RANGLISTA VERSENY

2020. augusztus 22-én rendezték meg Faddon a XXXVI. SPORTOLNA TRIATLON FESZTIVÁLT. Ez volt a SzHSE Triatlon szakosztály versenyzőinek az idei második országos versenye. Erre a versenyre már 16 fővel neveztünk! A verseny egy nagyon szép ligetes környezetben került megrendezésre a faddi Holt-Duna mellett. Ezen a versenyen sem fáztunk: igazi kánikulai idő volt.

A CSAPAT
A csapat

A korai érkezés után szinte azonnal bedepóztak a délelőtti futamok versenyzői. A Sportolna Triatlon Fesztiválnak az az egyik különlegessége, hogy minden évben meghirdetik a „Próbáld ki a triatlon” kategóriát: 100 m úszás – 2 km kerékpár – 500 m futás. Idén ebben a számban 3 versenyzőnk indult: Bakos Dávid, Balázs Gergő és Sallai Péter. Mindhárom versenyzőnk remekül helyt állt, sőt mi több Dávid (00:10:35) megnyerte a futamot, míg Peti (00:10:55) szorosan követve Őt, a második helyen ért célba. Gergő (00:15:21) a közép mezőnnyel érkezett meg a nyolcadik helyen.

Dávid és Peti futása

Gergő úszás után

A „Próbáld ki a triatlon” futam utám következett az Újonc 1 korcsoport versenye. Először a fiúk rajtoltak el 9:25-kor, majd 9:30-kor a lányok is. A lányok között indult az egyetlen Újonc 1 korcsoportos versenyzőnk Szórád Boglárka. Bogi egy jó versenyzéssel a 17. helyen ért célba 00:13:38-as időeredménnyel.

Dani bácsi és Bogi a verseny előtt

Az Újonc 1 korosztály versenye után jöttek az Újonc 2-ek. Ebben a kategóriában két lányunk Szórád Réka és Szabó Ágota és egy fiúnk Bakó Bence indult. Itt is a fiúk indultak először 10:00 órakor. Bence a 63. helyen ért célba 00:21:41-es időeredménnyel.

Réka, Ágó és Bence a rajt előtt

Ágota 40. helyen (00:20:11), míg Réka a 47. helyen (00:20:44) ért célba.A Gyermek korcsoportban Faddon már Gmoser Andrist is az indulók között tudhattuk. Neki ez volt az első versenye. Andris mellett még Virág Zsanett és Balázs Márk indultak ebben a kategóriában. A fiúk nagyon szoros versenyben egymás után értek célba: Andris a 72. helyen (00:34:56), míg Márk a 73. helyen (00:34:57).

Zsani úszásból jövet

Andris a cél előtt

Márk sprintje

Zsani a Gyermek korcsoportban 00:35:24-es időeredménnyel az 51. helyen ért be a célba, A délelőtti utánpótlás korú versenyzők versenyét a Serdülő kategóriája zárta. Ebben a korosztályban ahogy Baján is egy lány versenyzőnk, Szabó Inez indult. A lányok futama 12:05-kor kezdődött. Itt már nem csak a távval, hanem a kánikulával és a tűző napsütéssel is meg kellett küzdenie a versenyzőknek. Inez a 44. helyen végzett a serdülő lányok között 00:43:21-es időeredménnyel.

Inez (jobb oldali versenyző)

A sprint számok indulói sem fáztak: rekkenő hőségben rajtoltak el először a férfiak, majd a hölgyek. A férfiak között felnőtt 4 korosztályban (35-39 évesek) Bakó Attila indult el Faddon. Korosztályában 01:18:17-es időeredménnyel a 17. helyen fejezte be a versenyt. Csak egy „megjegyzés” Attila versenyéhez: a 20 km-es kerékpáros távot 39,91 km/h!!! átlaggal teljesítette.

Bakó Attila már majd nem a célban

Faddon is akár csak Baján a hölgyekkel zártuk a sprint számot. Kárpáti Zoé ifjúsági, míg Szórád-Kontér Andrea felnőtt 4. korosztályban indultak. A versenyük délután 15:15-kor kezdődött el. Zoé a korosztályában a 15. helyen 01:17:59-es idővel fejezte be a versenyét. Andi 01:38:35 (17. helyezés) alatt ért célba.

Zoé (fehér úszósapkában)

Andi
Andi

Gratulálunk a versenyzőinknek!
Köszönjük a kisérő szülőknek a szállítást és az egész napos drukkolást ezen a kánikulai nyári napon!
Legközelebb 2020. augusztus 30-én Felsőtárkányban versenyeznek a SzHSE Triatlon szakosztályának versenyzői.