Közhasznúsági jelentés

36. ifjúsági és junior Mű és Toronyugró Európa Bajnokság

Közzétéve: 2009. Július 10. | Frissítve: 2009. Július 10.

36. ifjúsági és junior Mű és Toronyugró Európa Bajnokság – Budapest

Az elmúlt héten, július 01-05 között Budapesten, a margitszigeti Széchy Tamás uszoda adott otthont a LEN 36. ifjúsági és junior mű és toronyugró Európa Bajnokság küzdelmeinek. 28 ország közel 500 versenyzője vett részt a versenyeken. A versenyzők között sajnos egyesületünk sportolói nem vettek részt, de a rendezőbizottság munkáját jelentős számú SZHSE tag segítette a helyszínen. A rendkívül magas színvonalú versenyeken jelentős orosz dominancia volt jellemző.

Dr. Duna Pál

Az orosz versenyzők csakúgy, mint egy évvel korábban Minszkben, idén is hazavitték az érmek többségét. A megnyerhető 14 bajnoki címből hetet orosz versenyző nyert, míg összesen 16 érmet (7 arany, 5 ezüst és 4 bronz) nyertek országuknak. Csakúgy, mint egy évvel ezelőtt most is Ukrajna végzett a második helyen 3 arany 3 ezüst és 3 bronzéremmel. Olaszország 3 aranynak 2 ezüstnek és 1 bronznak örülhetett. Németország 1 arany és 3 bronzérmet nyert.

A 9 fős magyar csapat szinte minden tagja várakozáson felül teljesített és méltóképpen képviselték Hazánkat. Gondos FlóraGondos Flóra, ezüst érmével egy hosszú időszak után (1998 óta nem sikerült magyar versenyzőnek érmet szereznie ifi EB-n) a junior lányok 3 méteres műugró versenyszámában szerzett nagyon boldog perceket a hazai közönségnek.

Az elért eredményhez ezúton is szívből gratulálunk és további sok sikert kívánunk Flórának és edzőjének, Haász Katalinnak!!!

A verseny érdekessége volt, hogy az EB érmeit kétszeres olimpikonunk Kormos Villő, míg az EB hivatalos plakátját a magyar csapat tagja, Turi Marcell tervezte.

A jövő évi ifi és junior EB 2010 július 09-13. között Helsinkiben kerül majd megrendezésre. Az EB-vel kapcsolatos további információk letölthetők a: http://www.ejdc2009.com/ vagy http://www.muugras.hu/ honlapokról!