1 9 8 6 6 8 3 9 - 1 - 1 6

További információ.

Hát lassan CSAPAT leszünk!!!

Közzétéve: 2009. Június 23. Írta nobedbak | Frissítve: 2009. Június 23. | Megtekintve: 1056 | Hozzászólások (0)

A megérkezés után kiderült, hogy három csapat vesz részt a versenyen. A székesfeherváriak - akik tavaly legyőztek minket-, és a kiskunfélegyháziak, akik ismeretlenek voltak számunkra. A fehérváriaktól nem féltem, tudtam, tőlük sokkal jobbak vagyunk, de a félegyháziak bemelegítését látva, volt bennem egy kis félsz /később kiderült bennük- látva a játékunkat -még nagyobb félsz volt/, mert egy 17-18 évesekből álló,  jól felkészített csapatnak tűnt. Készülve a versenyre az előző edzéseken kiemelten foglalkoztunk a kapuralövésekkel, illetve próbáltam együtt játszatni a különböző csapatrészeket, hogy az összjátékban fejlődjünk.Azt nem tudom, hogy ez eredményezte-e vagy valami más de az első meccsen a Szondi ellen az első félidőben gördülékeny játék, sok mozgás és helyzetek tömkelege jellemezte a játékot.4-0 volt az eredmény a félidőben, de meg kell jegyezni hogy a kapusunk /A TORNA LEGJOBB KATICA/ az első 5 percben két nagy bravúrt is bemutatott. A második félidő nehezen indult, kicsit elbízták talán magukat a lányok, de aztán csak felpörögtek és két gólt még berámoltak, igaz egy nekünk is becsúszott. Összességében azt lehet mondani, hogy minden csapatrész megfelelően teljesített, a védelem stabil volt a középpálya zakatolt, az előretolt játékosok pedig sok mozgással kerültek helyzetbe, illetve csinálták a helyet a felfutó támadóknak. Volt lehetőség pihentetni a kulcsjátékosokat/hiszen nem mindenki egyforma képességű/.Itt kell megjegyezni, hogy a Szondi a vége felé nem nagyon akart beletörődni a vereségbe, és más eszköze nem lévén, rugdosni kezdett , amit a bíró nem nagyon akart észrevenni. A „csibék”közül volt olyan aki ezt nem nagyon viselte el és ennek hangot is adott, aminek nem örültem. Az ilyen meccseken lehet megtanulni a kellő önfegyelmet, rájőve arra, hogy nem szabad felülni a provokációknak mert azzal lehet, hogy saját csapatomat hozom hátrányos helyzetbe,de hát fiatalság……., majd megtanulják.

Az ARANYCSAPAT!

A következő közel egyórás pihenő nem biztos, hogy jót tett a csapat nagy részének. Az már többször is megmutatkozott, hogy nehezen tudnak felpörögni, tompák nincs meg a kellő koncentráció, olyan mintha valahol máshol lennének, a megbeszélt taktikát mintha valaki másnak mondtam volna el. Amilyen jól szervezett volt a csapat az első mérkőzésen, annyira nem látszott ez a másodikban. Szerencse, hogy a hátvédsor és  a kapus helyén volt. Helyzetecskéink voltak amiből gólok születhettek volna, de hiányzott a koncentráció és ahogy ez lenni szokott görcsössé vált a csapat. A védelem egyet hibázott és az egyetlen helyzetéből gólt lőtt az ellenfél. Vakargattam a fejem , hogy fogom én ezt a csapatot felrázni, ha kiabálok ?! Azt már megszokták. Szerencsére segítségemre jött ZIZI aki eddig is felszántotta a pályát és jó hangosan „elmagyarázta” a lányoknak mit jelent az, hogy hajtok a győzelemért és hogy azért illik egy meccsen a mezt nedvessé tenni! A második félidőre egy másik CSAPAT ment fel! Végig támadtuk a félidőt, úgy hogy szinte feladtuk a védekezést /Vilhelmszilvi lemosta a pályáról a tőle xx évvel fiatalabb lányokat/, a lányok egymást segítve, biztatva szó szerint begyötörtek egy gólt-ami éppen elég volt a tornagyőzelemhez, sőt  az utolsó percben volt egy 110%-os helyzetünk. A bíró sporinak Szolnokról valószínűleg valami kellemetlen emlékei lehettek, mert a síp valahogy bedugult amikor velünk szabálytalankodtak, és kitisztult ha ránéztünk az ellenfélre, mondtam is neki a meccs végén, hogy valószínűleg ebben az évben nem fogunk együtt vacsorázni!

Az ilyen magas színvonalú kemény csaták nyerésével fog  össszekovácsolódni a csapat, amikor a játékosok felismerik,  hogy nem a pályán töltött saját idő a fontos, hanem az hogy nyerjen a csapat, rájönnek, hogyha nem megy a játék, vagy ha elfáradnak cserét kérnek és nem várják meg  a lecserélést. Felismerik azt hogy az adott taktikába a játékstílusuk nem fér bele és nem „prüszkölnek” azért mert a másik játszik.

Szeretném megköszönni a csapatnak azt a sok pozitív élményt amit kaptam, különösen a játékban tapasztaltabb játékosoknak akik többieket segítve, minden rutinjukat bevetve segítenek minket egyre több és több győzelemhez.

Lányok jó veletek dolgozni, csak gyertek sűrűbben edzésre!!!!